![](https://i0.wp.com/www.aeginapress.gr/wp-content/uploads/2018/01/Ευάγγελος-Αποστολίδης-60.0-150x150.jpg?resize=150%2C150)
Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο ξενοδοχείο “Δανάη” η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας της Δημοτικής Τοπικής Οργάνωσης Αίγινας της Νέας Δημοκρατίας.
Την εκδήλωση άνοιξε ο πρόεδρος της ΔΗΜ.Τ.Ο Γιώργος Πρέκας.
Σύντομο χαιρετισμό απηύθυναν το μέλος της Πολιτικής Επιτροπής της Νέας Δημοκρατίας Χριστόφορος Μπουτσικάκης, η πολιτευτής Ζωή Ρούσσου, ο εκπρόσωπος των Περιφερειών της Ευρωπαϊκής Ένωσης κύριος Σπύρος Σπυρίδων και ο πρόεδρος της ΝΟΔΕ Α’ Πειραιά και Νήσων Ηλίας Μάκρας.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν οι αντιδήμαρχοι Αντώνης Μούρτζης, Ευάγγελος Δέδες, ο Δημοτικός Σύμβουλος κύριος Νίκος Πτερούδης, ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Αίγινας Δημήτρης Καραγιάννης, μέλη του Δ.Σ. μέλη και φίλοι του κόμματος.